סיפור אהבה בלתי נשכח

סיפור אהבה בלתי נשכח / הליכה לזכרון / A Walk To Remember

תובנות וכיוונים בראשי פרקים לאחר החוויה הרגשית

הסרט נפתח בשיאו של לחץ חברתי ובביטויו השלילי. חבורה שעסוקה בללעוג, לרכל, להעביר את הזמן, בכלום שחוזר על עצמו. צמצום אין סופיות של חוויות ותופעות למסגרת צרה של נושאי שיחה ועניין המתמקדים בנראה ומוחש. רואים רק את עצמם. ראש החבורה, סמל קיצוני של התופעה, הוא הראשון שדואג לברוח מהזירה ללא התחשבות בפצוע. לנדון שקוע בחבורה אבל הוא היחיד שיש לוניצוצות של ראיית האחר וחברות. צניחה מהגובה אל תחתית עומק המים – סצנת הפתיחה כסמלית.

אהבה, שהיא תולדת אמונה, מתבטאת בנתינה לאחר ובחוסר התמקדות עצמית.

הסרט, מסצנת הפליירים במזנון לעבר סופו, מתנתק מלחץ חברתי. עסוק בלהעריך, לכבד, לאהוב, להאמין. בלדאוג לאחר. אי נטישת החולה אלא ליווי צמוד ואמיץ. סמליות העיסוק בתצפית אל הכוכבים – עמידה למטה והבטה אל הגבוה, המורם והרחוק. ב'שם-מים' שלמעלה. הרחבת הסופיות, המוחשית כל כך ע"י המוות, לאינסופיות של מרחבים וחוויות אל מעבר לנראה ופיזי כל כך.

לנדון מוקף חברים, אבל בעצם אף אחד לא באמת חבר. ג'יימי בודדה, אך מוקפת עולם של פעילות מגוונת.

שניהם באים מבתים חד-הוריים. בן ואמא, בת ואבא   זוגיות הורי לנדון הסתיימה בגירושין. הם לא באמת משמעותיים בחייו.   זוגיות הורי ג'יימי אמיתית אך נקטעה במוות. הם מאד משמעותיים בחייה.     אמא של ג'יימי נותנת ללנדון ספר עם אמרות לחכמת חיים.     אבא של לנדון נותן לג'יימי את הכסף המאפשר מוות בכבוד.

מהלך הסרט: לנדון – מנטישת פצוע לבי"ס לרפואה. בדרך של אמונה ואהבה.

הסרט מצביע על פער בין מקובלות חברתית לבין אישיות איכותית. המקובלות החברתית של לנדון עקרה, אינה תורמת ואינה מובילה לשום דבר חיובי. האישיות האיכותית של ג'יימי אינה תורמת למעגל החברתי בו היא חיה, ביה"ס, בגלל הבדידות שלה. הסרט מסתיים בלנדון, החברתי והאיכותי, אבל הרמוניה וסוף טוב אינם מושלמים במציאות. המחיר הוא ג'יימי.

מחד, היא המחיר. מאידך, לנדון הוא מה שהוא בזכותה. היא לא צריכה להיות פה בשביל להיות נוכחת. כוכב קרוי על שמה בשמים ואורו מגיע לארץ.

הסרט בנוי על ניגודים בין הדמויות המרכזיות והעולם הסובב אותן.

 

נ.ב. כמו במקרים רבים, השם שניתן לסרט בעברית עושה עוול לסרט, לחוויה שהוא מייצר, למסר שהוא מעביר ולתובנות העולות ממנו.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: